The Auto Channel
The Largest Independent Automotive Research Resource
The Largest Independent Automotive Research Resource
Official Website of the New Car Buyer

Adani Entreprises a EdgeConneX vytváří nový společný podnik AdaniConneX se zaměřením na datová centra, který má posílit digitalizaci Indie

AdaniConneX má v průběhu příští dekády vyvinout 1 GW kapacity datových center

AHMADÁBÁD, Indie a HERNDON, Virginie, 24. února 2021 --

Continue Reading

  • AdaniConneX bude poskytovat celou řadu řešení datových center po celé Indii od hyperškálovatelných kampusů po hyperlokální koncová centra využívající globální odborné znalosti společnosti EdgeConneX.
  • Společný podnik bude poskytovat vysoce kvalitní a udržitelná řešení pro datová centra a bude těžit z odborných znalostí společnosti Adani v oblastech správy full-stack energie, obnovitelné energie, nemovitostí a zkušeností s řízením velkých infrastrukturních projektů.
  • EdgeConneX, jako přední světový poskytovatel datových center s 50 technologiemi na více než 30 trzích, nabídne své odborné znalosti v oblasti rychlého budování a provozu datových center po celém světě.
  • Nový společný podnik se zaměří na budování sítě hyperškálovatelných datových center v Indii, počínaje trhy v Čenaji, Nové Bombaji, Noidě, Višákhapatnamu a Hyderabádu. Vývoj, stejně jako výstavba těchto center, již započal.

Adani Enterprises, přední společnost skupiny Adani Group, jedné z největších indických organizací v oblasti multi-infrastruktury a EdgeConneX, přední globální operátor datových center s 50 zařízeními na 30 trzích po celém světě, dnes oznámily založení společného podniku s podílem 50/50. Společný podnik bude za pomoci odborných znalostí a schopností obou partnerů vyvíjet a provozovat datová centra po celé Indii. Aby odpověděly na rychle rostoucí poptávku vysoce kvalitní a spolehlivé IT infrastruktury, zavázaly se obě organizace investovat do společného podniku v příštím desetiletí významný kapitál, a vybudovat tak přední indickou platformu zelených datových center.

Kromě komplexních datových center vyvine AdaniConneX také portfolio koncových datových center strategicky rozmístěných po celé Indii, které odpoví na potřebu lokálně dostupné kapacity. Tato centra jsou navržena a plánována tak, aby je šlo v případě potřeby snadno škálovat a stala se komplexními areály datových center. Důležité je, že tato panindická platforma hyperškálovatelných a hyperlokálních datových center bude z velké části poháněna obnovitelnou energií.

Jako důvěryhodný poskytovatel řešení datových center pro některé z největších a nejnáročnějších poskytovatelů služeb na světě přináší EdgeConneX rozsáhlé odborné znalosti a špičková technologická řešení v oboru.

„Adani je naším ideálním indickým partnerem," uvedl Randy Brouckman, generální ředitel EdgeConneX. „Disponují nezbytnými schopnostmi a jedinečnými odbornými znalosti na indickém trhu, potřebnými k vybudování kritické digitální infrastruktury, díky které bude našim zákazníkům v celé zemi poskytnuta ta nejlepší podpora. Těšíme se na to, že budeme investovat do digitální ekonomiky Indie a adresovat potřeby našich zákazníků v celém regionu díky spolupráci s Adani."

Toto partnerství využije odborné znalosti společnosti Adani v oblasti správy full-stack energie, obnovitelné energie a rozvoje nemovitostí, jakož i její zkušenosti s budováním a správou velkých infrastrukturních projektů po celé Indii

Vize „Digitální Indie" našeho předsedy vlády transformuje indickou společnost. Nejlepším příkladem této proměny je rychlost, s jakou se celá Indie připojila k internetu a následný (a stále trvající) exponenciální růst spotřeby dat," uvedl Gautam Adani, předseda Adani Group. „Indie má v současnosti jednu z největších populací předplatitelů dat na světě. Datová centra jsou základní infrastrukturní potřebou národa, neboť umožňují odpovědět na rostoucí poptávku po spolehlivé infrastruktuře, která splňuje cloudové, obsahové, síťové, IoT, 5G, AI a podnikové požadavky. Skupina přichází s jedinečnou kombinací zelené energie, odborných znalostí v oblasti nemovitostí, přístupu k podmořským kabelovým přistávacím stanicím a několika uzlů po celé zemi, které slouží jako přístupové body. Kromě odborných znalostí a špičkových technologií v oblasti podnikání s datovými centry na nás udělala společnost EdgeConneX velký dojem agilitou, kterou do společného podniku vnáší."

Společný podnik AdaniConneX se zaměří na budování sítě hyperškálovatelných datových center v Indii, počínaje trhy v Čenaji, Nové Bombaji, Noide, Višákhapatnamu a Hyderabádu. Vývoj, stejně jako výstavba těchto center, již započal. 

O společnosti EdgeConneX - EdgeConneX poskytuje celou řadu řešení pro datová centra po celém světě - jak hyperlokální, tak hyperškálovatelná, jak účelová, tak zakázková. Společnost úzce spolupracuje se svými zákazníky a nabízí výběr umístění, rozsahu a typu zařízení. EdgeConneX poskytuje flexibilitu, konektivitu, blízkost a hodnotu a je světovým lídrem v oblasti služeb datových center přístupných kdykoli a odkudkoli pro řadu průmyslových odvětví, včetně obsahu, cloudu, sítí, her, automobilového průmyslu, SaaS, IoT, HPC, zabezpečení, a dalších. Další informace naleznete na adrese: https://www.edgeconnex.com.

O společnosti Adani Enterprises - Adani Enterprises Limited (AEL) je přední společností skupiny Adani Group, jedné z největších indických organizací v oblasti multi-infrastruktury. V průběhu let se společnost Adani Enterprises zaměřovala na budování rozvíjejících se podniků v oblasti infrastruktury, přispívala k budování národa a odprodávala je samostatným kótovaným subjektům. Úspěšným vybudováním „jednorožců" jako Adani Transmission, Adani Power, Adani Ports & SEZ, Adani Green Energy a nedávno vytvořeným Adani Gas významně přispěla k tomu, aby se Indie, díky současnému portfoliu robustních podniků společnosti, stala soběstačnou. Další generace strategických obchodních investic společnosti se soustředí na oblasti výroby solárních fotovoltaických systémů, správy letišť, datových center a technologických parků a vodní infrastruktury. Dodržování těchto zásad vedlo k velmi vysokým výnosům akcionářů. Investice jedné rupie do Adani Enterprises, která byla prvním IPO skupiny v roce 1994, se vrátila více než 800x. Další informace naleznete na adrese: www.adanienterprises.com

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1442627/AdaniConneX_JV.jpg
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/810989/EdgeConneX_Logo.jpg  

Related Links

www.edgeconnex.com

SOURCE EdgeConneX