The Auto Channel
The Largest Independent Automotive Research Resource
The Largest Independent Automotive Research Resource
Official Website of the New Car Buyer

Společnost Highlander Partners oznámila podepsání konečné dohody o prodeji Akomex Group

VARŠAVA, Polsko, 5. února 2020 -- Společnost Highlander Partners, L.P., přední soukromá investiční společnost investující do středně velkých podniků, se sídlem v Dallasu v Texasu a pobočkami ve střední Evropě, oznámila podepsání konečné dohody o prodeji skupiny Akomex, který podléhá schválení Polským antimonopolním úřadem (UOKiK). Společnost Akomex je jedním z předních výrobců obalů ve střední Evropě, který se specializuje na vysoce kvalitní pevné lepenky, letáky, štítky, podnosy a laminované listy pro farmaceutický a potravinářský průmysl a sektor elektroniky, technologií, osobní péče a domácích spotřebičů. Společnost Akomex se sídlem v Polsku a založená v roce 1993 provozuje dvě výrobní zařízení v Polsku a jeden zpracovatelský závod v Dánsku, které ročně vyrobí více než 1,8 miliardy položek. 

Společnost je převzata Sebastianem Śliwou, spoluzakladatelem společnosti Akomex a současným menšinovým akcionářem, společně s managementem a podporou fondu AMC Capital IV S.c.Sp., který je veden společností Mezzanine Management.

Společnost Highlander získala kontrolní podíl ve společnosti Akomex v roce 2010 a významně rozšířila kapacitu prostřednictvím nového závodu a nejmodernějších výrobních zařízení ve městě Starogard Gdanski v Polsku. V roce 2014 společnost Akomex koupila společnost Druk Pak v polském městě Aleksandrów Kujawski, aby dále diverzifikovala svou nabídku farmaceutických obalů. Po této akvizici v roce 2018 následovala akvizice dánského výrobce obalů společnosti Planopack of Herning, Dánsko. Spojení těchto tří společností vytvořilo jednu z největších obalových společností ve střední Evropě, která zásobuje mnoho předních světových výrobců potravin a farmaceutických produktů.

„Po více než devíti letech a dvou významných doplňkových akvizicích, včetně transakce soukromého sektoru, jsme velmi potěšeni výsledky společnosti Akomex Group. Vedoucí tým odvedl neuvěřitelnou práci při integraci podniků do předního obalového koncernu, který obsluhuje největší jména v potravinářském a farmaceutickém průmyslu," uvedl Artur Dzagarow, řídicí partner pobočky společnosti Highlander ve Varšavě. 

„Akomex je dokonalým příkladem trpělivého přístupu společnosti Highlander ke kapitálovým investicím. Společnost Akomex vlastníme od roku 2010 a významně jsme rozšířili její zařízení a schopnosti prostřednictvím kapitálových investic, investovali do profesionálního řízení a dokončili velmi významné a strategické akvizice," dodal Jeff L. Hull, prezident a generální ředitel společnosti Highlander. Hull pokračoval: „Jsme velmi potěšeni prací, kterou vykonal Grzegorz Łajca, prezident a generální ředitel Akomex Group, a jeho tým, aby se společnost Akomex stala lídrem ve střední Evropě. Přejeme jim a Sebastianovi vše nejlepší v jejich budoucích aktivitách. Jsme přesvědčeni, že společnost Akomex má velmi dobrou pozici pro úspěch v budoucnu."

Společnost Rothschild & Co (Rothschild & Co Polska – www.rothschildandco.com) působila jako výhradní finanční poradce společnosti Highlander a společnost GESSEL (www.gessel.pl) jako její právní poradce.

CIC Corporate Finance (www.cic.pl) působila jako transakční poradce Sebastiana Śliwy a společnosti Mezzanine Management. Právní kanceláře Baker & McKenzie (www.bakermckenzie.com) a Norton Rose (www.nortonrosefulbright.com) zajišťovaly právní poradenství. Hloubkový audit (due diligence) provedla společnost EY.

O společnosti Highlander Partners
Highlander Partners, L.P. je soukromá investiční společnost se sídlem v Dallasu, která spravuje aktiva v hodnotě přesahující 2 miliardy USD. Firma se zaměřuje na investice do podniků v cílených průmyslových odvětvích, v nichž má vedení společnosti významné provozní a investiční zkušenosti, včetně základní výroby, potravin, chemických látek, stavebních materiálů, spotřebního zboží a dalších. Společnost Highlander Partners používá investiční přístup „koupit a budovat", který vytváří hodnotu tím, že pomáhá společnostem růst organicky a prostřednictvím akvizic. Více informací naleznete na webových stránkách www.highlander-partners.com.

O společnosti Mezzanine Management
Společnost Mezzanine Management v současné době investuje z fondu Accession Mezzanine Capital IV, který v roce 2018 dosáhl hodnoty 264 milionů EUR a je dosud největším instrumentem firmy. Firma přidává do své regionální platformy soukromého kapitálu strategii přímého poskytování úvěrů, která řeší rostoucí, ale dosud nedostatečnou nabídku příležitostí na jejím hlavním trhu ve střední Evropě. Mezzanine Management je výhradním poradcem skupiny fondů společnosti Accession Mezzanine Capital, jejíž celkové investice přesahují hodnotu 700 milionů EUR. Mezzanine Management působí ve střední a východní Evropě od roku 2000 prostřednictvím svých kanceláří ve Vídni, Varšavě, Bukurešti, Budapešti a Praze. Investiční portfolio fondů je rozmanité, s více než 50 transakcemi ve 12 zemích ve střední a východní Evropě. Fondy jsou podporovány renomovanými institucionálními investory, včetně Evropské banky pro obnovu a rozvoj, Evropského investičního fondu a řady bank, fondů fondů, penzijních fondů a pojišťoven. Více informací naleznete na webových stránkách www.mezzmanagement.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/85592/highlander_partners_logo.jpg

Related Links

http://www.highlander-partners.com

SOURCE Highlander Partners, L.P.